Co wiemy o miłości?

Kobiece uczucia można opisać na setki sposobów, a i tak nie wyczerpie się całego tematu. Jak można by w ogóle pomyśleć o tym, że temat uczuć, temat miłości, mógłby kiedykolwiek zostać wyczerpany. Miłość oczami kobiety ma setki wymiarów, warto więc choć trochę opowiedzieć o nich, aby przedstawić w małym ułamku to, co potrafi dziać się w sercu kobiety.


Miłość do samej siebie to uczucie, o którym nie zawsze się wspomina, gdyż nie każdy chce, aby pomyślano o nim, jako o kimś samolubnym. A przecież musimy pokochać siebie, bo to ze sobą spędzamy 24 godziny na dobę do końca życia. Jak pokochać siebie i jak zrozumieć swoje emocje? To zadanie na całe życie. Pamiętajmy jednak o tym, aby uczyć się siebie powoli, starać się zrozumieć swoje potrzeby i reakcje, i nigdy się nie karać za coś, co zrobiliśmy pod wpływem uczuć.
Kobiece uczucia to często miłość do dzieci. Czy to mama, czy siostra, babcia lub ciocia- kobiece uczucia rządzą światem i mężczyznami. Mama da nam ciepło i miłość, babcia dokarmi pierogami, starsza siostra podpowie w co ubrać się na pierwszą randkę, a ciocia wsunie do kieszeni kilka złotych podczas rodzinnej wizyty. Kobiety mają kojący wpływ na rozwój dziecka i to często te uczucia ukształtują dziecko na dalsze życie. Wychowanie jest bardzo ważne, a emocje przekazywane przez kobiety dzieciom są niezastąpione.
Uczucie do mężczyzny to temat na tysiące książek, piosenek i wierszy. Każda miłość kobiety do mężczyzny jest inna, każda jest też wyjątkowa i szczególna. Każda miłość również zmienia obie osoby i pozostawia je albo lepsze, albo niestety zniszczone, kiedy miłość okazuje się tylko ulotną mrzonką.
Kobiece uczucia to również obserwowanie i próba zrozumienia sztuki. Słuchanie pięknego utworu sprawia, że budzą się w nas najlepsze uczucia. Oglądanie drastycznych scen pozostawia w nas zadrę na wiele dni. Wszystko, czego doświadczamy może rozbudzić nasze uczucia w różne strony.