Stylizacja jako odzwierciedlenie charakteru kobiety

Nie podlega wątpliwości, że makijaż oraz codzienna stylizacja to bardzo ważne elementy dla kobiety. Potrafią one nie tylko zwiększyć jej pewność siebie, ale także odzwierciedlić charakter czy kobiece emocje. Ponadto umiejętnie dobrane mogą podkreślić najpiękniejsze cechy, a zarazem przykryć drobne mankamenty.


Ubiór jako niepozorny element uzewnętrznienia
Trafne wydaje się powiedzenie "jak cię widzą, tak cię piszą". Nie jest to oczywiście ogólna reguła, jednak ma w sobie ziarno prawdy, o którym warto wspomnieć. Często zdarza się tak, że odważniejsze kobiety chętniej decydują się na dekolty, krótkie spódniczki czy też inne elementy garderoby odsłaniające ciało. Bardziej skryte osoby wybierają najczęściej zachowawcze ubrania, w których czują się dobrze. Niekonwencjonalne stylizacje sprawiają, że odczuwają one dyskomfort. Jak widać, z pozoru zwykły, codzienny strój, czasami odzwierciedla cechy swojego właściciela czy nawet zdradza jego wewnętrzny humor.

Oddaj wodze wyobraźni, czyli stylizacja jako dzieło twórcze
Nie bez powodu większość dekoratorów wnętrz, makijażystów czy stylistów to właśnie kobiety. Damska wyobraźnia lepiej radzi sobie z działaniem twórczym niż męska. Z łatwością przychodzi im dopasowywanie do siebie poszczególnych elementów czy też tworzenie spójnej, harmonijnej kompozycji. Tak samo klaruje się kwestia ubioru. Mężczyźni najczęściej stawiają na proste, stonowane stroje w jednolitych barwach. Jest to dla nich po prostu opcja bezpieczna. Często zdarza się też tak, że to właśnie kobiety kupują swoim partnerom ubrania. Nie podlega wątpliwości, że płeć piękna ma niemal we krwi artystyczny dryg. Pozwala on im swobodnie dobierać ubrania, które z pozoru zupełnie do siebie nie pasują. Dotyczy to również aranżacji wnętrz czy też innych aktywności, które wymagają nieco zmysłu twórczego.

Z pozoru wydawałoby się, że stylizacja to tylko ubrania. Nic bardziej mylnego! To świetny sposób na podbudowanie pewności siebie, odzwierciedlenie swojego humoru czy też uzewnętrznienie cech.